U bevindt zich hier: kalender & resultaten - 2016 EK Amsterdam
kalender, kampioenschappen & resultaten
2016 EK Amsterdam

23ste Europese Kampioenschappen in Amsterdam/Ned
6 tot 10 juli 2016

 

- Ga naar de EAA-website van Amsterdam

- Ga naar de LOC-website van Amsterdam

- Ga naar het PROGRAMMA

- Ga naar de MINIMA

- Ga naar de atleten met een minima

- Ga naar de definitieve selectie

- Ga naar Belgische resultaten

- Palmares Belgische atleten bij vorige EK's

Selectienormen EK atletiek 2016

Minima (zie lager) 1x te behalen tijdens de periode vanaf 1 januari 2016 t.e.m. 26 juni 2016 (voor de aflossingstijden tot 19 juni 2016).

Prestaties van vorig seizoen (vanaf 01.01.2015) voor halve marathon (gelopen op gehomologeerd parcours), 10.000m, aflossingen en meerkamp, zijn geldig om zich te selecteren voor EK in Amsterdam.
Aflossingen: op voorwaarde dat de samenstelling van de geselecteerde ploeg op basis van gemiddelde tijden het niveau heeft van de ploeg die het jaar voordien gelopen heeft. De tijden voor estafetteploegen moeten gelopen zijn in wedstrijden waar minstens 3 landenteams deelnemen, zo niet wordt de prestatie niet erkend door de EAA.  (afsluitdatum is op 19/06/2016).

Er kan een halve marathonploeg uitgestuurd wanneer het gemiddelde van de ploeg (3 atleten) overeenkomt met het gemiddelde van het selectiecriterium op voorwaarde dat deze tijd gelopen werd op een gehomologeerd marathonparcours.
Er kan een reserveloper/-loopster worden meegestuurd als hij/zij niet meer dan 1 minuut afwijkt van de individuele norm.
De afsluitdatum voor de halve marathon is bepaald op 2 mei 2016.

Geselecteerde atleten die zich kwetsen in de loop van het seizoen (periode tussen behalen van criteria en start van het kampioenschap), moeten hun vorm bewijzen voor de afreis naar het kampioenschap.

MINIMA (herberekend omwille van de schorsing van Rusland)

MANNEN

 

VROUWEN

U23
(tem °94)

 AC

 DISC.

AC

U23
(tem °94)

10.38 10.27

100

11.39 11.50
20.95 20.65

200

23.24 23.60
46.70 45.94

400

52.42 53.40
1:47.60 1:46.81

800

2:01.79 2:02.50
3:40.50 3:38.61

1.500

4:10.54 4:12.00
13:40.00 13:39.93

5.000

15:40.00 15:40.00
28:50.00 28:50.00

10.000

33:13.68 33:20.00
1:03:45

1/2Marathon

1:12:40
13.90 13.68  110H/100H 13:16 13.30
51.00 50.28  400MH 56.89 57.90
8:37.50 8:37.50  3000st 9:54.28 9:55.00
2m26 2m26  HOOG 1m90 1m90
5m55 5m55  POLSSTOK 4m40 4m40
7m95 7m95  VER 6m57 6m55
16m55 16m55  HINKSTAP 13m95  13m95
19m75 19m82  KOGEL 16m68 16m20
 63m00 63m00  DISCUS 57m26 56m00
73m50 74m20  HAMER 68m14 68m00
79m00 80m71  SPEER 57m50 57m50
7.800p 7.837p  10/7KAMP 5.900p 5.900p
  39.37  4x100 43.83  
  3:05.41  4x400 3:32.67  

 TOP

Individuele atleten die minstens éénmaal het minimum haalden
Discipline NAAM+Voornaam/club

Prestatie

Datum - plaats

200m Olivia Borlée/RCB 23.02 (1.3) 26.06.2016 - Brussel KB - BK
800m Renée Eykens/KAPE 2.01.91 28.05.2016 - IFAM Oordegem
    2.01.66 06.06.2016 - Bellinzona/Sui
    2.01.34 11.06.2016 - Leiden/Ned
5000m Louise Carton/ACME
15.35.82 01.05.2016 - Stanford/Usa
10.000m Almensh Belete/VAC

32.47.62

24.08.2015 - Peking/Chn
100mH Anne Zagré/RESC
12.94 (1.6) 22.04.2016 - Gainesville/Usa
    12.94
05.06.2016 - Oordegem, Putbos
    13.01 (-1.1) 25.06.2016 - Brussel KB - BK
    12.93 (1.6) 26.06.2016 - Brussel KB - BK
400mH Axelle Dauwens/ACME 56.73* 11.06.2016 - Genève/Sui
    55.68 26.06.2016 - Brussel KB - BK
400mH Nenah De Coninck/KAAG 57.75 28.05.2016 - IFAM Oordegem
    57.50 05.06.2016 - Oordegem, Putbos
    57.62 11.06.2016 - Genève/Sui
    56.27 26.06.2016 - Brussel KB - BK
    56.95 19.06.2016 - Brussel KB
Polsstok Chloé Henry/USBW 4m40 20.04.2016 - Chula Vista/Usa
Polsstok Fanny Smets/CABW 4m40 07.06.2016 - Montreuil-sous-Bois/Fra
Hoog Nafissatou Thiam/RFCL 1m94 22.05.2016 - Namen
Kogel Jolien Boumkwo/RCG 17m09 19.06.2016 - Brussel KB
7Kamp Nafissatou Thiam/RFCL

6.412p
6.491p

31.05.2015 - Götzis/Aut
29.05.2016 - Götzis/Aut
       
200m Robin Vanderbemden/SER
20.93 22.04.2016 - Gainesville/Usa
    20.83 05.06.2016 - Oordegem, Putbos
400m Kévin Borlée/RCB
45.17 07.05.2016 - Kingston/Jam
400m Jonathan Borlée/RCB
45.87* 22.04.2016 -Gainesville/USA
400m Julien Watrin/DAMP 45.75 26.06.2016 - Brussel KB - BK
400m Robin Vanderbemden/SER 45.98 26.06.2016 - Brussel KB - BK
800m Isaac Kimeli/OEH
1.46.93
05.06.2016 - Oordegem, Putbos
800m Aaron Botterman/KAAG 1.47.44 26.06.2016 - Brussel KB - BK
1500m Isaac Kimeli/OEH 3.38.90 18.05.2016 - Nijmegen, Global
1500m Peter Callahan/RESC
3.37.87 16.05.2016 - Swarthmore/Usa
1500m Ismael Debjani/CABW 3.38.07 28.05.2016 - IFAM Oordegem
5000m
Bashir Abdi/RCG 13.14.92 22.06.2016 - Hengelo FBK
10.000m Bashir Abdi/RCG

27.47.55

02.05.2015 - Stanford/Usa
10.000m Soufiane Bouchikhi/CABW 28.11.04
11.06.2016 - Leiden/Ned
3000m St Jeroen D'hoedt/CABW

8.32.62 

15.04.2016 - Norwalk/Usa
Halve Mar. Soufiane Bouchikhi/CABW

1u03.45 

08.03.2015 - Den Haag/Ned
400mH Michael Bultheel/FLAC 49.76
06.06.2016 - Praag/Cze
    49.93  11.06.2016 - Genève/Sui 
400mH Arnaud Ghislain/RESC 50.28* 28.05.2016 - Leiria/Por
Polsstok Ben Broeders/DCLA 5m61
21.05.2016 - Oordegem - KVV
Polsstok Arnaud Art/FCHA 5m60 29.05.2016 - Saint André de Cubzac/Fra
Discus Philip Milanov/VAC

67m26

06.05.2016 - Doha/Qat
10Kamp Niels Pittomvils/LOOI 8.049p
8.051p
11.07.2015 - Villeneuve/Fra
29.05.2016 - Götzis/Aut
10Kamp Thomas Van Der Plaetsen/DEIN 8.035p 29.08.2015 - Peking/Chn
10Kamp Hans Van Alphen/VAC 7.876p* 31.05.2015 - Götzis/Aut
4x400m Belgian Tornados** 2.59.28 29.08.2015 - Peking/Chn
* : na herberekening van de minima nav. de Russische dopingschorsing.
**onder voorbehoud van de uitnodiging van de EAA
   

30 ATLETEN  en  01 PLOEG(en)   hebben reeds voldaan a/d selectiecriteria voor dit kampioenschap


TOP

Definitieve selectie

Vrouwen
Almensh Belete/VAC 10.000m
Olivia Borlée/RCB 200m
Jolien Boumkwo/RCG Kogel
Louise Carton/ACME 5000m
Axelle Dauwens/ACME 400mH
Nenah De Coninck/KAAG 400mH
Renée Eykens/KAPE 800m
Chloé Henry/USBW Polsstok
Fanny Smets/CABW Polsstok
Nafissatou Thiam/RFCL Hoog, 7K
Anne Zagré/RESC 100mH
Mannen
Bashir Abdi/RCG 10.000m, 5000m
Arnaud Art/FCHA Polsstok
Aaron Botterman/KAAG 800m
Soufiane Bouchikhi/CABW 10.000m, halve marathon
Ben Broeders/DCLA Polsstok
Kévin Borlée/RCB 400m
Jonathan Borlée/RCB 400m
Michael Bultheel/FLAC 400mH
Peter Callahan/RESC 1500m
Jeroen D'hoedt/CABW 3000m St
Ismael Debjani/CABW 1500m
Arnaud Ghislain/RESC 400mH
Isaac Kimeli/OEH 800m, 1500m
Philip Milanov/VAC Discus
Niels Pittomvils/LOOI 10Kamp
Hans Van Alphen/VAC 10Kamp
Thomas Van Der Plaetsen/DEIN 10Kamp
Robin Vanderbemden/SER 200m
Julien Watrin/DAMP 400m
Team
Belgian Tornados 4x400m
Antoine Gillet/RESC - Dylan Borlée/RCB
Jonathan Borlée/RCB - Kévin Borlée/RCB
Robin Vanderbemden/SER - Julien Watrin/DAMP

Heen- en terugreis :
maandag 4 juli om 12u52 : Thalys Brussel zuid-Schiphol
maandag 11 juli om 14u08: Thalys Schiphol-Brussel zuid

Verblijf:
I Am Amsterdam Airport Hotel
Rijksweg A4 3
2132 MA Hoofddorp
Tel. +31 (0)252 629 222 http://www.iamhotelamsterdam.nl/en/

Medische staf:
Dokter Roel Parys
Kine Joachim Van Cant
Kine Kathelijn Polspoel
Kine Didier Verhasselt

Technische staf:
Teamleader Stéphanie Noel
Delegatiehoofd Tille Scheerlinck

Trainers:
Jacques Borlée
Emil Milanov
Dirk Engelen
Luk Verlaenen
Roger Lespagnard
Jonathan Nsenga
Fernando Oliva
Steven Taeleman
Michael Van Der Plaetsen
Patrick Himschoot
Claudio Padovano
Philip Gilson


TOP

Programma en resultaten van de Belgische deelnemers  

Woensdag 6 juli
Ochtend     
10:50 100m M 10K Niels Pittomvils
        11.18 (821p) (+0.8) 16v27 
        Thomas Van Der Plaetsen
        11.23 (810p) (+0.8) 20v27 
        Hans Van Alphen
        11.39 (776p) (-1.0) 25v27 
11:05 Hoog W Kwal.Gr.B  Nafi Thiam q
         3de met 1m89q (5v26) 
11:40 100mH W Reeks Anne Zagré Q
         2de R3v4: 13.12Q (+0.1) (8v26) 
11:45 Ver M 10K Niels Pittomvils 12de - 1.671p
        7m15 (-0.4)(850p) 13v27
        Thomas Van Der Plaetsen 6de - 1.780p
        7m64 (+2.1)(970p) 1v27
        Hans Van Alphen 19de - 1.630p
        7m17 (-1.3)(854p) 11v27
12:10 200m W Reeks Olivia Borlée
         5de R1v4: 23.64 (+0.9)(18v28) 
13:25 Kogel M 10K Niels Pittomvils  17de - 2.386p
        13m79 (715p) 19v27
        Thomas Van Der Plaetsen 8ste - 2.458p
         13m17 (678p) 23v27
        Hans Van Alphen 9de - 2.458p
         15m62 (828p) 1v27
13:35 400m M Reeks Kévin Borlée  vrij
        Jonathan Borlée  
         6de R2v3: 47.45 (18v23)
        Julien Watrin  Q
         2de R1v3: 46.10 (2v23)
Avond     
15:30 Hoog M 10K Niels Pittomvils  15de - 3.171p
         1m98 (785p) 7v27
        Thomas Van Der Plaetsen 3de - 3.354p
         2m10 (896p) 1v27
        Hans Van Alphen 10de - 3.243p
         1m98 (785p) 7v27
17:05 400mH
M Reeks Michael Bultheel  vrij
        Arnaud Ghislain  
          5de R2v4: 53.65 (26v27)
17:50 Polsstok M Kwal.Gr.B Arnaud Art  q
            5de met 5m50  (11v27)   
    M Kwal.Gr.A Ben Broeders  q
          7de met 5m35 (12v27)  
17:55 3000mSt M Reeks Jeroen D'hoedt  
          7de R2v2: 8.42.75 (17v26)
18:25 800m W Reeks Renée Eykens  q
         5de R1v5: 2.02.76  (6v33)
18:55 10.000m W Finale  Almensh Belete DNF
19:10 Kogel W Kwal.Gr.A  Jolien Boumkwo  
       
19:35 400m M 10K Niels Pittomvils 14de - 3.985p
         50.01 (814p) 6v27
        Thomas Van Der Plaetsen 4de - 4.146p
          50.50 (792p) (13v27)
        Hans Van Alphen 13de - 3.993p
          51.42 (750p) (19v27)
Donderdag 7 juli
Ochtend     
10:00 110mH M 10K  Niels Pittomvils  19de - 3.985p
          DNF
        Thomas Van Der Plaetsen  4de - 5.040p
          14.64 (894p) (6v21)
        Hans Van Alphen  DNS
10:05 Polsstok W Kwal. Chloé Henry  
          12de groep B met 4m00 (23v24)
        Fanny Smets  
          9de groep B met 4m35 (19v24)
10:50 Discus  M 10K - Gr.B Niels Pittomvils 19de - 4.658p
        40m42 (673p) 16v21
        Thomas Van Der Plaetsen 3de - 5.793p
          44m32 (753p) 7v21
11:20 200m M Reeks Robin Vanderbemden  
         6de R3v3 in 21.17 (-0.1) (16v24)
12:05 800m M Reeks Aaron Botterman  q
          6de R3v4 in 1.48.35 (6v29)
13:15 Polsstok M 10K Niels Pittomvils  DNS
        Thomas Van Der Plaetsen  1ste - 6.828p
         5m40 (1.035p) 1v20
Avond     
16:15 400mH M Halve Fin. Michael Bultheel  
         6de HF2v3 in 49.72 (15v24)
16:35 Discus * M Kwal. Gr.A  Philip Milanov  Q
         2de Gr.B met 64m53 (7v30)
16:45 400m M Halve Fin. Kévin Borlée  Q
          1ste HF1v3 in 45.26 (5v24)
        Julien Watrin  
         6de HF2v3 in 45.76 (10v24)
17:10 100mH W Halve Fin. Anne Zagré  q
         3de HF1v3 in 12.89 (+0.1) (3v24)
17:20 Speer  M 10K - Gr.B Thomas Van Der Plaetsen  1ste - 7.524p
          57m23 (696p) 14v21
17:30 Hoog W Finale Nafi Thiam  4de - 1m93
18:25 1500m M Reeks Ismael Debjani  Q
        2de R2v3 in 3.42.62 (15v37)
        Peter Callahan  
          4de R1v3 in 3.41.75 (10v37)
        Isaac Kimeli  q
          5de R3v3 in 3.41.25 (9v37)
18:50 800m W Halve Fin. Renée Eykens  
          4de HF1v3 in 2.02.38 (14v24)
19:20 1500m M 10K Thomas Van Der Plaetsen  Goud - 8.218p !
        4.37.84 (694p) 14v20
19:40 100mH W Finale Anne Zagré  5de
          5de in 12.97 (-0.7)
Vrijdag 8 juli
Ochtend     
14:15 400mH W Reeks Axelle Dauwens  vrij
    Nenah De Coninck q
         3de R2v4 in 57.45 (9v25)
Avond     
18:35 800m M Halve Fin. Aaron Botterman  
       
19:10 Polsstok M Finale Arnaud Art  11de
         11de met 5m30
  Polsstok M Finale Ben Broeders  4de
       
19:50 400m M Finale Kévin Borlée  4de
         4de in 45.60
20:45 10.000m M R.Finale Soufiane Bouchikhi  7de
        7de in 29.03.74 (7v11)
           
Zaterdag 9 juli
Ochtend     
14:25 4x400m   M Reeks  Tornado's  Q
       
        Dylan Borlée-Robin Vanderbemden-
Jonathan Borlée-Julien Watrin

           
Avond     
20:20 400mH W Halve Fin. Axelle Dauwens  
        6de HF2v3 in 56.62 (13v24)
        Nenah De Coninck  
          6de HF1v3 in 57.63 (21v24)
20:35 Discus  M Finale Philip Milanov  Zilver
         2de met 65m71 (2v12)
21:05 5000m W Finale Louise Carton  7de
       
21:50 1500m M Finale Ismael Debjani  11de
         11de in 3.49.12 (11v13)
        Isaac Kimeli  9de
         9de in 3.47.92 (9v13)
Zondag 10 juli
Ochtend     
9:50 Halve Mar. M Finale Soufiane Bouchikhi   28ste
         28ste in 1u05.31 (28v92)
Avond     
18:50 4x400m   M Finale Tornado's  Goud !
         1ste in 3.01.10
        Julien Watrin-Jonathan Borlée- Dylan Borlée-Kévin Borlée
 
   * = Museumplein  

  

 
 
 

© Vlaamse Atletiekliga v.z.w.
tel 02 47 47 220;
K. Boudewijnstadion, Marathonlaan 119 C; 1020 Brussel