U bevindt zich hier: kalender & resultaten - 2014 EK Zurich
kalender, kampioenschappen & resultaten
2014 EK Zurich


22ste Europese Kampioenschappen te ZURICH/Sui
12 tot 17 augustus 2014

 

- Ga naar de EAA-website van Zurich

- Ga naar de LOC-website van Zurich

- Ga naar het PROGRAMMA

- Ga naar de MINIMA

- Ga naar de atleten met een minima

- Ga naar de definitieve selectie

- Ga naar Belgische resultaten

- Palmares Belgische atleten bij vorige EK's

Selectienormen EK atletiek 2014

Minima (zie lager) 1x te behalen tijdens de periode vanaf vrijdag 1 december 2013 t.e.m. 3 augustus 2014.

Indien meer dan 3 atleten de selectienorm behalen worden de 3 atleten met de beste prestatie geselecteerd.

Prestaties van vorig seizoen (vanaf 01.01.2013) voor marathon (gelopen op gehomologeerd parcours), aflossingen en meerkamp zijn geldig om zich te selecteren voor EK te Zurich.
Aflossingen: op voorwaarde dat de samenstelling van de geselecteerde ploeg op basis van gemiddelde tijden het niveau heeft van de ploeg die het jaar voordien gelopen heeft. De tijden voor estafetteploegen moeten gelopen zijn in wedstrijden waar minstens 3 landenteams deelnemen, zo niet wordt de prestatie niet erkend door de EAA. de beste 16 landen worden door de EAA uitgenodigd voor deelname (afsluitdatum is op 27/07/2014)
Vormbehoud voor meerkampers: individueel overleg met de persoonlijke trainers.

Er wordt een marathonploeg uitgestuurd wanneer het gemiddelde van de ploeg (4 atleten) gelijk is aan 2u14'15" op voorwaarde dat deze tijd gelopen werd op een gehomologeerd marathonparcours.

De afsluitdatum voor marathon is op 15 mei 2014.

Geselecteerde atleten die zich kwetsen in de loop van het seizoen (periode tussen behalen van criteria en start van het kampioenschap), moeten hun vorm bewijzen voor de afreis naar het kampioenschap.

MINIMA

MANNEN

 

VROUWEN

U24
(tem °91)

 AC

 DIS.

AC

U24 
(tem °91)

10.38 10.28

100

11.36 11.46
20.80 20.70

200

23.24 23.35
46.25 45.95

400

52.02 52.40
1:47.25 1:46.75

800

2:01.10 2:02.50
3:40.50 3:38.30

1.500

4:08.80 4:11.20
13:40.00 13:40.00

5.000

15:40.00 15:40.00
28:55.00 28:45.00

10.000

33:20.00 33:30.00
2:13.30

Marathon

2:29.20
13.77 13.67  110H/100H 13.13 13.23
 50.50 50.13  400MH 57.00 57.30
8:37.50 8:35.55  3000st  9:50.00 9:55.00
2m26  2m26  HOOG  1m90 1m90
5m52 5m60  POLSSTOK 4m40 4m35
7m95  7m95  VER  6m63 6m55
16m55 16m55  HINKSTAP 13m95  13m95
19m70  19m70  KOGEL 16m85 16m30
 62m30 63m10  DISCUS  58m30 56m50
73m50 75m65  HAMER 68m35 68m00
78m80 80m65  SPEER  57m80 57m40
7820 7900  10/7KAMP  5920 5920
  39.23  4x100 44.10  
   3:05.22  4x400  3:31.83  

 TOP

Individuele atleten die minstens éénmaal het minimum haalden
Discipline NAAM+Voornaam/club

Prestatie

Datum - plaats

400m BORLEE Jonathan/WS 45.37
45.47
45.61
20.07.14 - Heusden-Zolder
26.07.14 - Brussel BK
27.07.14 - Brussel BK
400m BORLEE Kévin/WS

45.50
45.60
45.37
45.28

03.07.14 - Lausanne/Sui
19.07.14 - Monaco/Mon
26.07.14 - Brussel BK
27.07.14 - Brussel BK
400m WATRIN Julien/DAMP 45.73
45.64
45.68
20.07.14 - Heusden-Zolder
26.07.14 - Brussel BK
27.07.14 - Brussel BK
800m VAN DEN BROECK Jan/LAT  1.46.16 20.07.14 - Heusden-Zolder
800m BOTTERMAN Aaron/KAAG  1.46.17 20.07.14 - Heusden-Zolder
800m MOUKRIME Tarik/RFCL

 1.46.97

16.07.14 - Naimette
1500m ABDI Bashir/RCG  3.36.55 05.07.14 - Oordegem FC
1500m HANNES Pieter-Jan/OLSE 

3.38.18
3.37.15
3.34.26

31.05.14 - Oordegem IFAM
08.06.14 - Marrakech/Mar
20.07.14 - Heusden-Zolder
1500m MOUKRIME Tarik/RFCL

 3.40.07
3.38.52
3.35.96

31.05.14 - Oordegem IFAM
20.06.14 - Carquefou/Fra
20.07.14 - Heusden-Zolder
1500m KIMELI Isaac/OEH

 3.40.33

31.05.14 - Oordegem IFAM
5000m D'HOEDT Jeroen/OEH

 13.34.90

05.05.14 - Palo Alto/Usa
5000m NAERT Koen/EA

13.32.83

31.05.14 - Oordegem IFAM
5000m ABDI Bashir/RCG

13.20.61
13.26.87

16.05.14 - Los Angeles/Usa
20.07.14 - Heusden-Zolder
5000m KIMELI Isaac/OEH 13.34.48
03.08.14 - Ninove
5000m BOUCHICKHI Soufiane/OLSE
13.37.16
03.08.14 - Ninove
5000m EL HACHIMI Abdelhadi/RFCL 13.37.12
20.07.14 - Heusden-Zolder
10.000m ABDI Bashir/RCG

 27.36.40

05.05.14 - Palo Alto/Usa
10.000m NAERT Koen/EA

28.34.49

05.05.14 - Palo Alto/Usa
10.000m LUNDERS Mats/LYRA
28.54.27
14.06.14 - Leiden/Ned
Marathon EL HACHIMI Abdelhadi/RFCL

2u12.54

21.04.2013 - Antwerpen
110mH DEGHELT Adrien/SMAC 13.67 (0.0)  06.07.14 - Brussel
400mH BULTHEEL Michael/FLAC 49.13  27.07.13 - Brussel BK
400mH RUMMENS Tim/DCLA

49.90

31.05.14 - Oordegem IFAM
400mH VANHAEREN Stef/KAPE
50.05
49.83
06.07.14 - Brussel
27.07.14 - Brussel BK
Polsstok ART Arnaud/FCHA  5m55 30.07.14 - Castres/Fra
Ver BROOTHAERTS Mathias/LYRA  8.07 (1.1) 27.07.14 - Brussel BK
Discus  MILANOV Philip/VAC 

64m32
66m02

23.02.14 - Loos/Fra 
08.06.14 - Hengelo/Ned
Tienkamp VAN DER PLAETSEN Thomas/DEIN

8.255p
8.184p

11.08.13 - Moskou/Rus
01.06.14 - Götzis/Aut
Tienkamp PITTOMVILS Niels/LOOI

8.000p

06.07.14 - Madeira/Por
4x400m Team

3.02.79

24.05.14 - Nassau/Bah
       
10.000m BELETE Almensh/VAC

 31.43.05

 05.05.14 -Palo Alto/Usa
100mH ZAGRE Anne/RESC

12.83 (0.5)

20.07.14 - Heusden-Zolder
100mH BERINGS Eline/OLSE

12.87 (0.1)

27.07.14 - Brussel BK
400mH DAUWENS Axelle/ACME 55.81 27.07.14 - Brussel BK
400mH CLAES Hanne/DCLA

57.30

01.05.14 -Naimette
Zevenkamp THIAM Nafissatou/RFCL

6.508p

01.06.14 - Götzis/Aut
4x400m Team

3.32.04

19.07.14 - Heusden-Zolder
       

29 ATLETEN  en  2 PLOEG(en)   hebben reeds voldaan a/d selectiecriteria voor dit kampioenschap


TOP

Definitieve selectie

Discipline NAAM+Voornaam/club

Prestatie

Datum - plaats
400m BORLEE Jonathan/WS 45.37 20.07.14 - Heusden-Zolder
400m BORLEE Kévin/WS

45.28

27.07.14 - Brussel BK
400m WATRIN Julien/DAMP 45.64 26.07.14 - Brussel BK
800m VAN DEN BROECK Jan/LAT  1.46.16 20.07.14 - Heusden-Zolder
1500m HANNES Pieter-Jan/OLSE 

3.34.26

20.07.14 - Heusden-Zolder
1500m MOUKRIME Tarik/RFCL

3.35.96

20.07.14 - Heusden-Zolder
1500m KIMELI Isaac/OEH

3.40.33

31.05.14 - Oordegem IFAM
5000m ABDI Bashir/RCG

13.20.61

16.05.14 - Los Angeles/Usa
5000m BOUCHICKHI Soufiane/OLSE 13.37.16 03.08.14 - Ninove
10.000m ABDI Bashir/RCG

27.36.40

05.05.14 - Palo Alto/Usa
10.000m NAERT Koen/EA

28.34.49

05.05.14 - Palo Alto/Usa
10.000m LUNDERS Mats/LYRA 28.54.27 14.06.14 - Leiden/Ned
Marathon EL HACHIMI Abdelhadi/RFCL

2u12.54

21.04.2013 - Antwerpen
110mH DEGHELT Adrien/SMAC 13.67(0.0)  06.07.14 - Brussel
400mH BULTHEEL Michael/FLAC 49.13  27.07.13 - Brussel BK
400mH RUMMENS Tim/DCLA

49.90

31.05.14 - Oordegem IFAM
400mH VANHAEREN Stef/KAPE 49.83 27.07.14 - Brussel BK
Polsstok ART Arnaud/FCHA 5m55 30.07.14 - Castres/Fra
Ver BROOTHAERTS Mathias/LYRA 8.07 (1.1) 27.07.14 - Brussel BK
Discus  MILANOV Philip/VAC 

66m02

08.06.14 - Hengelo/Ned
Tienkamp VAN DER PLAETSEN Thomas/DEIN

8.255p

11.08.13 - Moskou/Rus
Tienkamp PITTOMVILS Niels/LOOI

8.000p

06.07.14 - Madeira/Por
4x400m Team ((Jonathan Borlée, Kévin Borlée, Julien Watrin, Will Oyowe, Antoine Gillet, Michael Bultheel)   

3.02.79

24.05.14 - Nassau/Bah 
       
10.000m BELETE Almensh/VAC

31.43.05

05.05.14 -Palo Alto/Usa
100mH ZAGRE Anne/RESC

12.83 (0.5)

20.07.14 - Heusden-Zolder
100mH BERINGS Eline/OLSE

12.87 (0.1)

27.07.14 - Brussel BK
400mH DAUWENS Axelle/ACME 55.81 27.07.14 - Brussel BK
400mH CLAES Hanne/DCLA

57.30

01.05.14 -Naimette
Zevenkamp THIAM Nafissatou/RFCL

6.508p

01.06.14 - Götzis/Aut
4x400m Team (Justien Grillet, Laetitia Libert, Kimberly Efonye, Olivia Borlée, Sofie Daelemans, Hanne Claes)

3.32.04

19.07.14 - Heusden-Zolder

Heen- en terugreis : klik hier

TOP

Programma en resultaten van de Belgische deelnemers  

Dinsdag 12 augustus
10:04 M 10K 100m Thomas Van Der Plaetsen R2: 8ste: 11.25 * 806p: 21ste
        Niels Pittomvils R1: 3de: 11.23 * 810p: 18de
11:07 M 400mH Reeks Stef Vanhaeren R1v5: 5de: 49.98 q* (14v36)
      Tim Rummens R2v5: 5de: 50.80 * (24v36)
        Michael Bultheel R5v5: 2de: 50.18 Q * (15v36)
11:35 M 10K Ver Thomas Van Der Plaetsen 7m54 (-0.7) * 945p : 11de 1.751p
        Niels Pittomvils 6m88 (-1.1) * 785p : 23ste 1.595p
12:50 M 400m Reeks Kévin Borlée R1v5: 2de: 45.72 Q : 6v40
        Jonathan Borlée R2v5: 4de: 45.77 Q : 8v40
        Julien Watrin R3v5:  5de: 46.31 : 23v40
13:05 M 10K Kogel Thomas Van Der Plaetsen 14m12 * 736p : 11de 2.487p
        Niels Pittomvils 13m33 * 687p : 25ste 2.282p
13:32 W 100mH Reeks Anne Zagré R2v4: 1ste: 12.86 Q (-1.1) :
        Eline Berings R4v4: 3de: 13.00 Q (-2.0) :
17:20 M 10K Hoog Thomas Van Der Plaetsen GrB: 2de: 2m10 * 896p : 8ste 3.383p
        Niels Pittomvils GrA: 6de: 1m98 * 785p : 21ste 3.067p
18:45 M Discus Kwal B Philip Milanov 9de: 59m85 (20v29)
19:12 M 800m Reeks Jan Van Den Broeck R1v4: 9de: 1.52.09 (34v34)
19:52 M 10K 400m Thomas Van Der Plaetsen R4: 7de: 50.41 * 796p : 10de 4.179p
        Niels Pittomvils R1: 5de : 50.42 * 795p : 21ste 3.862p
20:20 W 10.000m R.FIN Almensh Belete 15de: 33.03.87 (15v25)
20:56 W 100mH HF Anne Zagré HF2v2: 2de: 12.83 Q (-0.1 ) 3v16
        Eline Berings HF1v2: 5de: 12.95 q (-0.8) 8v16
       
Woensdag 13 augustus
10:05 M 10K 110mH Thomas Van Der Plaetsen R2: 6de:14.85 (+0.6) * 868p : 10de 5.047p
        Niels Pittomvils R2: 4de:14.63 (+0.6) * 895p : 20ste 4.757p
10:50 M 10K Disc A Thomas Van Der Plaetsen 6de: 41m92 * 704p : 10de 5.751p
        Niels Pittomvils 3de: 44m74 * 761p : 18de 5.518p
10:55 W 400mH Reeks Hanne Claes R3v4: 6de: 60.20 (23v26)
        Axelle Dauwens R1v4: 2de: 56.15 Q (5v26)
11:40 M 110mH Reeks Adrien Deghelt R4v4: 8ste: 14.33 (+0.7) (30v30)
13:40 M 10K Pols Thomas Van Der Plaetsen Gr.B: 4de: 5m20 * 972p 10de: 6.723p
        Niels Pittomvils Gr.B: 5de: 5m10 * 941p 13de: 6.459p
18:05 M 400mH HF Michael Bultheel HF 3v3: 5de 49.62 (12v24)
        Stef Vanhaeren HF 2v3: 6de 50.63 (20v24)
18:45 M 400m HF Kévin Borlée HF 1v3: 4de: 46.15 (15v24)
        Jonathan Borlée HF 3v3: 2de: 45.38 Q (2v24)
19:10 M 10K Speer B Thomas Van Der Plaetsen 5de: 60m95 * 752p  9de 7.475p
        Niels Pittomvils 7de: 57m76 * 704p  13de 7.163p
19:51 M 10.000m R.FIN Bashir Abdi 5de: 28.13.61 (5v24)
        Koen Naert 11de: 29.04.87 (11v24)
        Mats Lunders 13de: 29.12.86 (13v24)
20:37 M 10K 1500m Thomas Van Der Plaetsen 17de: 4.48.18 * 630p
         Eindstand: 10de met 8.105p (10v25)
        Niels Pittomvils 12de: 4.38.57 * 689p
         Eindstand: 14de met 7.852p (14v25)
21:34 W 100mH FIN Anne Zagré 4de: 12.89 (-0.7)
        Eline Berings 8ste: 13.24 (-.07)
       
Donderdag 14 augustus
10:05 W 7K 100mH Nafi Thiam R2: 7de 14.05 (+0.6) * 971p  18de plaats
10:15 M Pols Kwal Arnaud Art Gr.B:10de 5m30 (16v27)
12:05 W 7K Hoog Nafi Thiam GB: 1ste 1m97 ! * 1.198p  2de met 2.169p
18:10 W 400mH HF Axelle Dauwens HF2v2:3de:55.63 Q PR 4v16
19:50 W 7K Kogel Nafi Thiam GrB: 6de 14m29 * 813p  1ste met 2.982p
21:15 W 7K 200m Nafi Thiam R2: 6de 25.19 * 869p
         Na dag 1 : 
1ste met 3.851p
       
Vrijdag 15 augustus
11:40 W 7K Ver Nafi Thiam Gr.B: 6de 6m18 (-0.9) * 905p na 5: 2de 4.756p
11:55 M 1500m Reeks Pieter-Jan Hannes R1v2: 9de: 3.40.34 (14v/32)
      Tarik Moukrime R1v2: 4de: 3.39.50 Q (5v32)
      Isaac Kimeli R2v2: 9de: 3.41.96 (19v32)
18:50 M 400m FIN Jonathan Borlée DNS
19:15 W 7K Speer B Nafi Thiam Gr.B:6de 49m69  3de 5.610p * 854p
19:30 M Ver Kwal Mathias Broothaerts Gr.A: 11de 7m48 (-0.4) (25v30)
21:15 W 7K 800m Nafi Thiam R2v2: 8ste 2.20.79 * 813p
       Eindstand:  
Brons met 6.423p !
       
Zaterdag 16 augustus
16:20 W 4x400m Reeks Team R1v2: 4de 3.32.22 q (8v16)
        Laetitia Libert-Kimberley Efonye
Olivia Borlée-Justien Grillet 
16:48 M 4x400m Reeks Team R2v2: 4de 3.03.83 q (7v16)
        Julien Watrin-Antoine Gillet
Michael Bultheel-Kévin Borlée
17:15 W 400mH FIN Axelle Dauwens 7de 56.29
       
Zondag 17 augustus
9:00 M Marathon FIN Abdelhadi El Hachimi 14de 2u16.35 (14v70)
15:05 M 1500m FIN Tarik Moukrime 8ste 3.47.33
15:22 W 4x400m FIN Team 8ste 3.31.82
        Laetitia Libert - Olivia Borlée
Kimberley Efonye - Justien Grillet
15:42 M 4x400m FIN Team 7de  3.02.60
        Julien Watrin-Kévin Borlée
Michael Bultheel-Stef Vanhaeren
16:30 M 5000m R.FIN Bashir Abdi 16de 14.24.73 (15v16)
Soufiane Bouchickhi 15de 14.17.43 (15v16)

  

 
 
 

© Vlaamse Atletiekliga v.z.w.
tel 02 47 47 220;
K. Boudewijnstadion, Marathonlaan 119 C; 1020 Brussel