U bevindt zich hier: kalender & resultaten - 2013 EKX Belgrado
kalender, kampioenschappen & resultaten
2013 EKX Belgrado

20ste EK veldlopen in Belgrado/Srb -  08 dec 2013

 

- Ga naar de EAA-website van Belgrado

- Ga naar de LOC-website van Belgrado

- Ga naar de geselecteerde atleten en hun resultaten

- Programma en afstanden

- De Belgen bij vorige EK's


 

Selectiecriteria EK veldlopen 2013

Op maandag 25 november maakt de selectiecommissie van de KBAB de selectie voor het EK veldlopen bekend. Ze zal dit doen op basis van de resultaten van Roeselare (zie hieronder) en houdt rekening met de resultaten van de daaraan voorafgaande wedstrijdperiode en de gelopen pistetijden tijdens afgelopen zomer.

Worden in principe geselecteerd (zie ook onderaan de bijkomende selectieprincipes) :

U20 Vrouwen (°1994, °1995 of °1996)
De eerste  Belgische atlete in de cross bij de juniores in Roeselare op zondag 24 november 2013.

U20 Mannen (°1994, °1995 of °1996)
De eerste Belgische atleet in de cross bij de juniores in Roeselare op zondag 24 november 2013.

U23 Vrouwen
De eerste Belgische belofte U23 (°1991, °1992 of °1993) in de lange cross bij de seniores in Roeselare op zondag 24 november 2013.

U23 Mannen
De eerste  Belgische belofte U23 (°1991, °1992 of °1993)  in de lange cross bij de seniores in Roeselare op zondag 24 november 2013.

AC Vrouwen
De eerste Belgische atlete (°1990 of ouder) in de lange cross bij de seniores in Roeselare op zondag 24 november 2013.

AC Mannen
De eerste twee Belgische atleten (°1990 of ouder) in de lange cross bij de seniores in Roeselare op zondag 24 november 2013.

Bijkomende selectieprincipes:

-       Er kan rekening gehouden worden met het prestatieniveau op de piste van het voorafgaande zomerseizoen om te bepalen of de atleet die voldoet aan de bovenstaande selectiecriteria al dan niet geselecteerd wordt voor het kampioenschap, zelfs wanneer deze eerste eindigt in zijn/haar leeftijdscategorie

-       De selectiecommissie behoudt zich het recht voor om bijkomende atleten te selecteren naast de automatisch geselecteerden. Ze zal daarbij uitgaan van de slaagkans voor het leveren van een relevante prestatie in het individuele of in het landenklassement.

Opmerkingen:

1.     Atleten geboren in 1994 blijven internationaal nog junior t.e.m. 31 december 2013. Zij kunnen in Roeselare deelnemen aan de junioreswedstrijd. In geen geval kunnen ze zich kwalificeren voor het EK veldlopen voor beloften (U23).

2.     Atleten geboren in 1991 blijven internationaal belofte t.e.m. 31 december 2013. Zij kunnen zich in Roeselare kwalificeren voor het EK veldlopen voor beloften (U23).

3.     In Roeselare moeten de atleten die willen in aanmerking komen voor selectie, lopen in dezelfde categorie als op het EK.

4.     De selectiecommissie behoudt zich het recht om een geselecteerde atleet of atlete die forfait geeft voor het EK, niet te vervangen.

5.     De selectiecommissie behoudt zich het recht om een atleet die om aantoonbare redenen niet in de mogelijkheid is om deel te nemen aan de selectiewedstrijd (bv studerend in het buitenland), toch te selecteren op basis van prestaties in het voorbije zomerseizoen en lopende winterseizoen.

6.     Atleten die tijdens de vorige editie van het Ek in de top 5 eindigden, krijgen een wild card voor  het huidige kampioenschap in dezelfde leeftijdscategorie. Dit betekent dat zij niet moeten deelnemen aan de selectiecross in Roeselare op voorwaarde dat ze die dag elders geen andere wedstrijd lopen. Deze atleten moeten wel vormbehoud tonen om geselecteerd te kunnen worden voor het EKcross.

 

Geselecteerde atleten en hun resultaten (aantal deelnemers)
JUNIORES VROUWEN ( 107 dlnrs.) JUNIORES MANNEN (114 dlnrs.)

Louise CARTON (HCO): 18de
Astrid VERHOEVEN (LEBB): 30ste

Isaac KIMELI (OEH): Zilver !
Steven CASTEELE (KKS)
: 8ste

 

BELOFTEN VROUWEN (62 dlnrs.) BELOFTEN MANNEN ( 87 dlnrs.)

Zenobie VANGANSBEKE (ACME): DNF
Imana TRUYERS (AVT)

(gevraagde fysieke test op 28/11 is negatief)

 Pieter-Jan HANNES (OLSE): Goud !

SENIORES VROUWEN (74 dlnrs.) SENIORES MANNEN (81 dlnrs.)
Almensh BELETE (VAC): 6de
Veerle DEJAEGHERE (AVR)
: 17de
Jeroen D'hoedt (OEH): 4de
Bashir ABDI (RCG): 8ste
Koen NAERT (EA): 9de
Soufiane BOUCHIKHI (OLSE):
28ste
Lander TIJTGAT (EA):
43ste
Abdelhadi EL Hachimi (RFCL):
49ste

Team: Zilver !
 
TOP

Internationaal Programma(lokale tijd)              

Zie link

Begeleiding:

Delegatieleider: Leo Levefre
Teamleider: Luk Verlaenen
Trainers: Dirk Engelen, Rik Didden, Peter Robbens, Ivo Hendrix
Kiné: Peter Laus
Dokter: Petra Bruggeman

HEENREIS
Samenkomst: Luchthaven Zaventem: 9:00u
Luchthaven Brussel Zaventem 
Vrijdag 6/12/2013 (groep)
Vlucht: LH2285 – Vertrek: 11:05 – aankomst:  12:25 Munich 
Vertrek Munich vlucht LH1724 : 14:45 – aankomst Belgrado : 16:10
Vertrek Charleroi (Petra Bruggeman en Veerle Dejaeghere)
Vrijdag 6/12/13
Vlucht: WG4082 – Vertrek: 20:55 – aankomst Belgrado: 23:10 

TERUGREIS
Zondag 8/12/2013 (Petra Bruggeman en Veerle Dejaeghere)
Vlucht: JU 304 – Vertrek Belgrado: 18:00 – aankomst: 20:20 Zaventem
Maandag – Lundi 15/07/13 (groep)
Vlucht: LH1723 – Vertrek Belgrado 13:10 – aankomst: 14:50 Munich
Vlucht: LH2292 - Verterk Munich 17:00 – aankomst: 18:25 Zaventem
 

TOP

 
 
 

© Vlaamse Atletiekliga v.z.w.
tel 02 47 47 220;
K. Boudewijnstadion, Marathonlaan 119 C; 1020 Brussel