U bevindt zich hier: kalender & resultaten - EK out Helsinki 2012
kalender, kampioenschappen & resultaten
Europese Kampioenschappen - Helsini (FIN) 2012


21ste Europese Kampioenschappen te HELSINKI (FIN)
27 juni t.e.m. 01 juli 2012

 21ste Europese kampioenschappen te Helsinki (FIN)

- Ga naar de EAA-website van Helsinki

- Ga naar de LOC-website van Helsinki

- Ga naar het PROGRAMMA

- Ga naar de MINIMA

- Ga naar de atleten met een minima

- Ga naar de definitieve selectie

- Ga naar Belgische resultaten

- Palmares Belgische atleten bij vorige EK's

Selectienormen EK atletiek 2012

Minima (zie lager) 1x te behalen tijdens de periode vanaf vrijdag 1 december 2011 t.e.m. zondag 17 juni 2012.

Indien meer dan 3 atleten de selectienorm behalen worden de 3 atleten met de beste prestatie geselecteerd.

Atleten die geselecteerd zijn voor de Olympische Spelen (Londen), zijn automatisch geselecteerd voor EK te Helsinki.

Prestaties van vorig seizoen (vanaf 01.01.2011) voor aflossingen en meerkamp zijn geldig om zich te selecteren voor EK te Helsinki.
Aflossingen: op voorwaarde dat de samenstelling van de geselecteerde ploeg op basis van gemiddelde tijden het niveau heeft van de ploeg die het jaar voordien gelopen heeft. De tijden voor estafetteploegen moeten gelopen zijn in wedstrijden waar minstens 3 landenteams deelnemen, zo niet wordt de prestatie niet erkend door de EAA.
Vormbehoud voor meerkampers: individueel overleg met de persoonlijke trainers.

Geselecteerde atleten die zich kwetsen in de loop van het seizoen (periode tussen behalen van criteria en start van het kampioenschap), moeten hun vorm bewijzen voor de afreis naar het kampioenschap.

MINIMA

MANNEN

 

VROUWEN

U24
(tem °89)

 AC

 DIS.

AC

U24 
(tem °89)

10"35

10"25

100

11"40

11"50

20"85

20"75

200

23"30

23"50

46"35

46"00

400

52"00

52"75

1:47"25

1:46"50

800

2:00"50

2:02"50

3:40"00

3:38"00

1.500

4:07"00

4:12"00

13:40"00

13:38"00

5.000

15:40"00

15:40"00

28:55"00

28:50"00

10.000

33:10"00

33:25"00

13"80

13"67

110H/100H

13"12

13"35

50"80

50"10

400H

57"00

57"50

8:35"00

8:27"50

3.000 ST

9:45"00

9:55"00

2m26

2m26

HOOG

1m91

1m90

5m55

5m60

POLSSTOK

4m40

4m35

7m95

8m00

VER

6m65

6m55

16m60

16m75

HINKSTAP

14m15

14m00

19m85

19m85

KOGEL

16m85

16m40

62m90

63m50

DISCUS

58m35

57m00

73m80

75m80

HAMER

69m00

68m50

79m30

81m00

SPEER

58m50

57m50

7.800 p

7.900 p

DEC/HEP

6.000 p

5.920 p

-

39"30

4x 100

44"00

-

-

3:06"30

4x 400

3:31"30

-

TOP

Individuele atleten die minstens éénmaal het minimum haalden
Discipline NAAM+Voornaam/club

Prestatie

Datum - plaats
100m ZAGRÉ Anne/RESC

11"42

17.06: Brussel (BK)
200m BORLÉE Jonathan/WS 

20"31
20"32
20"51

05.05: Texas (USA)
17.06: Brussel (BK)
16.06: Brussel (BK)
200m BORLÉE Olivia/WS

23"24

05.05: Texas (USA)
200m CLAES Hanne/DCLA 

23"33
23"39
23"41
23"46

17.06: Brussel (BK)
19.05: Kessel-Lo (KvV)
16.06: Brussel (BK)
26.05: Oordegem (IFAM)
400m BORLÉE Kevin/WS 

44"56
44"63
45"33

16.06: Brussel (BK)
17.06: Brussel (BK)
05.05: Texas (USA)

Olympisch atleet automatisch geselecteerd
 
400m BORLÉE Jonathan/WS  

44"88
45"30
45"38

26.05: Oordegem (IFAM)
31.05: Marseille (FRA)
09.06: Lille (FRA)

Olympisch atleet automatisch geselecteerd
 
400m BOUCKAERT Jente/LIER 

46"25
46"27

17.06: Brussel (BK)
16.06: Brussel (BK)
800m VAN DEN BROECK Jan/LAT

1:47"19 i
1:47"25

07.01: Gent (PKi)
26.05: Oordegem (IFAM)
5.000m ABDI Bashir/RCG

13:29"09

26.05: Oordegem (IFAM)
5.000m LUNDERS Mats/LYRA

13:37"48

26.05: Oordegem (IFAM)
5.000m MAVEAU Barbara/AVR 

15:27"97

01.05: Herentals (B) 
5.000m BELETE Almensh/VAC

15:04"12
15:32"68

02.06: Oordegem-Lede
27.05: Rabat (MAR)
10.000m ABDI Bashir/RCG

28:18"50

30.05: Wageningen (NED)
10.000m  NAERT Koen/EA 

28:32"29

29.04: Stanford (USA) 
10.000m LUNDERS Mats/LYRA

28:35"71

30.05: Wageningen (NED) 
10.000m BOUCHIKHI Soufiane/OLSE 

28:35"91

29.04: Stanford (USA) 
100H ZAGRÉ Anne/RESC

12"92
12"98
12"99
13"20
13"30

17.06: Brussel (BK)
16.06: Brussel (BK)
26.05: Oordegem (IFAM)
19.05: Nijvel (LBFA)
06.05: Brussel (Mingels)
100H BERINGS Eline/ACW

12"95
13"09

17.06: Brussel (BK)
02.06: Genève (SUI)
100H AERTS Sara/ACBR

13"06
13"09

26.05: Götzis (AUT)
16.06: Brussel (BK)
110H DEGHELT Adrien/SMAC

13"64

17.06: Brussel (BK)
110H SEGHERS Dario/ROBA 

13"79

09.06: Mannheim (GER)
400H BULTHEEL Michael/FLAC 

49"60
49"86

17.06: Brussel (BK)
07.06: Huelva (ESP)
400H OUEDRAOGO Elodie/VAC

56"02
56"24

27.05: Rabat (MAR)
11.06: Praag (CZE)
Olympisch atlete automatisch geselecteerd
400H DAUWENS Axelle/ACME 

56"60
57"22

26.05: Oordegem (IFAM)
17.06: Brussel (BK)
Hoog HELLEBAUT Tia/LOOI 

1m97 i
1m96
1m96 i
1m95 i
1m95 i
1m95 i
1m94 i
1m93 i
1m93
1m92

04.02: Arnstadt (GER)
27.05: Rabat (MAR)
08.02: Banska Bystrica (SVK)
28.01: Antwerpen (KvV)
09.03: Istanbul (WKi)
10.03: Istanbul (WKi)
23.02: Stockholm (SWE)
16.02: Eaubonne (FRA)
07.06: Oslo-Dl (NOR)
11.06: Moskou (RUS)

Hinkstap BOLSHAKOVA Svetlana/SPVI

14m28

28.05: Lokeren
Speer DUPRÉ Melissa/RCG

58m51

17.05: St.Niklaas (FC)
7-kamp AERTS Sara/ACBR

6.077p

26+27.05: Götzis (AUT)
10-kamp VAN ALPHEN Hans/VAC

8.519p

26+27.05: Götzis (AUT)
Olympisch atleet automatisch geselecteerd
10-kamp VAN DER PLAETSEN Thomas/DEIN

8.157p

14+15.07: Ostrava (CZE)
10-kamp NOLF Cedric/AZW 

7.818p

17+18.08: Shenzhen (CHN)
4x 100m VROUWENPLOEG

43"84
44"00

24.05: Oslo (NOR)
05.08: Londen (GBR)
4x 400m MANNENPLOEG

3:00"41
3:04"32
3:04"68
3:05"91

02.09: Daegu-WK (KOR)
28.04: Philadelphia (USA)
05.05: Texas (USA)
05.05: Texas (USA)

26 ATLETEN  en  2 PLOEG(en)   hebben reeds voldaan a/d selectiecriteria voor dit kampioenschap


TOP

Definitieve selectie > zie convocatie

Heen- en terugreis > zie convocatie


TOP

Programma en resultaten van de Belgische deelnemers  
Tijdschema plaatselijks tijd - Belgische tijd is 1 uur vroeger  

Woensdag, 27 juni 2012
9:26 10K-100m R3 b7 Cedric Nolf 1ste 10"93 (w+0.8) - 876p 
10:35 10K-Ver  gr B Cedric Nolf 8ste 7m13 (w+0.3) - 845p  
10:57 400mH R2 b7 Michael Bultheel 1ste 49"65 Q 
12:15 10K-Kogel gr A Cedric Nolf 10de 13m07 - 672p
12:25 Hinkstap Q gr B Svetlana Bolshakova

7de 14m09 (w+0.3) q

13:43 400m  R2 b3 Antoine Gillet 3de 46"62 Q
13:59 400m R4 b5 Jente Bouckaert 4de 46"37 Q
13:40 10K-Hoog gr A Cedric Nolf 9de 1m88 - 696p
14:30 400mH R1 b6 Elodie Ouedraogo 2de 55"39 Q
14:38  400mH  R2 b5 Axelle Dauwens 5de 57"19
15:42 800m R5 b7 Jan Van Den Broeck 2de 1'48"35 Q
Avond
19:15 10K-400m R2 b5 Cedric Nolf 4de 49"74 - 827p 
stand na 1ste dag:
17de - 3916p 
19:40 5000m Final Bashir Abdi 8ste - 13'39"01
19:40 5000m Final Mats Lunders 21ste - 14'06"55
Donderdag, 28 juni 2012
9:00 10K-110mH R2 b1 Cedric Nolf 6de 14"79 (w-0.5) - 875p
9:45 10K-Discus Gr A Cedric Nolf 9de 37m90 - 622p
10:38 400mH SF2 b5 Elodie Ouedraogo 3de 55"77 Q
12:25 10K-Polsstok Gr B Cedric Nolf 9de 4m60 - 790p
13:31 400mH SF3 b6 Michael Bultheel 3de 49"98
Avond
16:25 10K-Speer Gr A  Cedric Nolf DNS
17:35 5000m Final Almensh Belete 8ste 15'22"15
17:35 5000m Final Barbara Maveau 13de 15'33"68
18:21 800m SF3 b8 Jan Van Den Broeck 7de 1'50"63
18:40 400m SF1 b8 Jente Bouckaert DQ
18:40  400m  SF3 b7  Antoine Gillet 7de 47"15
   
Vrijdag, 29 juni 2012
9:53 100mH R2 b4 Anne Zagré 4de 13"14 (w-0.8) q 
10:01 100mH  R3 b5  Eline Berings 2de 13"09 (w-0.1) Q
11:16 7K-100mH R3 b2 Sara Aerts 7de 14"25 (w+0.4) - 943p
11:55 7K-Hoog Gr A Sara Aerts DNS
12:30 200m R1 b7 Jonathan Borlée 1ste 20"61 (w-0.3) Q
13:51 200m R3 b3 Olivia Borlée 4de 23"77 (w+0.6) Q
13:59 200m  R4 b5  Hanne Claes 3de 23"26 (w+0.7) Q 
Avond
20:00 400mH Final b7 Elodie Ouedraogo 6de 55"95
20:41 200m   SF3 b3  Jonathan Borlée 2de 20"74 (w-1.7) Q 
20:55 200m SF1 b2 Olivia Borlée 7de 23"66 (w 0.0)
21:03 200m  SF2 b5 Hanne Claes 5de 23"68 (w-0.1)
21:00 Hinkstap Final Svetlana Bolshakova 9de 14m07 (w+1.0)
Zaterdag, 30 juni 2012
13:15 4x100m  R2 b1 Belgian team
Olivia Borlée-HannaMariën
Hanne Claes-Anne Zagré
4de 43"81
14:45 110mH R1 b1 Dario Seghers 3de 13"95 (w-1.2) Q
15:01 110mH R3 b5  Adrien Deghelt 5de 13"66 (w-0.7) q
Avond
19:35 100mH SF1 b6 Eline Berings 4de 13"17 (w-2.3)
19:43 100mH SF2 b1  Anne Zagré 3de 13"08 (w+0.6) Q
20:25 4x400m R2 b6 Belgian team
Nils Duerinck-Antoine Gillet
Jente Bouckaert-Kévin Borlée
1ste 3'05"29 Q
21:00 10.000m Final Bashir Abdi 4de 28'23"72
21:00 10.000m Final  Koen Naert 11de 29'02"08
21:00 10.000m Final  Mats Lunders 16de 29'16"46
22:20 200m Final b4 Jonathan Borlée 4de 20"99 (w-0.9)
22:35 100mH Final Anne Zagré 5de 13"02 (w-1.4)
Zondag, 01 juli 2012
16:35 110mH SF1 b7 Dario Seghers 8ste 13"81 (w 0.0)
16:42 110mH  SF2 b1  Adrien Deghelt DNF
19:45 4x400m Final b6 Belgian team
Antoine Gillet-Jonathan Borlée
Jente Bouckaert-Kévin Borlée
Goud in 3'01"09  !

 
 
 

© Vlaamse Atletiekliga v.z.w.
tel 02 47 47 220;
K. Boudewijnstadion, Marathonlaan 119 C; 1020 Brussel